GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-01-2023 15:39   Güncelleme : 28-01-2023 15:39

CHP sandığa gömüldüğü sloganı genel merkeze astı! İsmail Saymaz bile dayanamadı

Haber 7 - CHP, 1950 seçimlerinde Demokrat Parti'ye karşı sandığa gömüldüğü 'Yeter söz milletindir' sloganını genel merkez binasına astı. CHP'nin bu hamlesine CHP yandaşı gazeteci İsmail Saymaz bile sessiz kalamadı.

CHP sandığa gömüldüğü sloganı genel merkeze astı! İsmail Saymaz bile dayanamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihini resmen açıkladı. Başkan Erdoğan, seçimlerin 14 Mayıs 2023'te yapılacağını belirterek 'Yeter, söz de, karar da milletin' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihini duyururken Demokrat Parti’nin 1950 genel seçimleri kampanyasında kullandığı, CHP zulmüyle mücadelenin bir sembolü haline gelen “Yeter! Söz milletindir!” sloganını kullandı.

CHP SANDIĞA GÖMÜLDÜĞÜ SLOGANI ASTI

Türkiye, 14 Mayıs 2023'te yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine hazırlanılırken, CHP Genel Merkez binasına dikkat çeken bir afiş asıldı. Merhum Adnan Menderes liderliğindeki Demokrat Parti’nin 1950 seçimlerinde dönemin iktidarı CHP’ye karşı kullandığı “Yeter! Söz milletindir” sloganı bugün CHP Genel Merkezine asıldı. CHP'nin 14 Mayıs 1950'de Demokrat Parti'ye karşı sandığa gömüldüğü slogana sahip çıkarak bunu genel merkezine asması dikkat çekti. 

CHP'Lİ SAYMAZ'DAN ELEŞTİRİ

CHP'nin bu hamlesi çok sayıda tartışmayı da beraberinde getirdi. CHP'li gazeteci İsmail Saymaz, CHP'nin bu hamlesine sessiz kalamadı. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Saymaz, ana muhalefete karşı sert ifadeler kullandı. Saymaz "CHP'nin "Yeter söz milletindir" sloganı ve işaretini kullanmasını hatalı buluyorum. Bu slogan ve işaret DP'nin CHP iktidarını devirmesini sembolize ediyor. Bugünkü CHP reddi miras yapmadığına göre neden yenilgisini ifade eden sloganı benimser? Yenilginin sloganıyla zafer olmaz." eleştirisinde bulundu. 

AdminAdmin