SİYASET
Giriş Tarihi : 30-05-2023 12:50   Güncelleme : 30-05-2023 12:50

CHP ve İYİ Parti'den büyük kaçış! Sistem kilitlendi

Haber 7 - Kemal Kılıçdaroğlu'nun 28 Mayıs seçimlerinden bir kez daha hüsranla ayrılması üzerine muhalif seçmende CHP ve İYİ Parti'den kaçış başladı. Siyasi parti üyeliğini sonlandırmak için e-devlet'e hücum eden muhalifler sistemi kilitledi.

CHP ve İYİ Parti'den büyük kaçış! Sistem kilitlendi

  Türkiye'nin merakla beklediği seçim sonuçları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 28 Mayıs'ta yapılan 2. tur seçimlerinde yüzde 52.1 oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçildi.

Seçim sonrası muhalefette beklenen hesaplaşma ve değişim ise Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında bir kez daha seçimleri kazanamayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Buradayım' açıklamasıyla yine üstünü örtülmeye çalışıldı. Yıllardır çok sayıda partiyle bir araya gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında zafer kazanma arzusunda bulunan ve bu amacına ulaşamayan Kılıçdaroğlu muhalif seçmenden büyük tepki topladı.

CHP VE İYİ PARTİ'DEN KAÇIŞ

Kılıçdaroğlu'nun 'buradayım' diyerek istifaları reddeden açıklaması sonrası muhalefet seçmeni adeta ayaklandı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'e tepki gösteren CHP ve İYİ Partililer parti üyeliklerini sonlandırmak için e-devlet'e akın etti. CHP ve İYİ Partililerin bu yoğun üyelik iptali hamlesi e-devlet sistemini kilitledi. Siyasi parti üyeliğini sonlandırmak isteyen vatandaşlar "Siyasi Parti Üyeliği İptal Başvurusu" hizmetinde yoğun talep nedeniyle problem yaşamaya başladı. 

AdminAdmin