GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2024 15:19   Güncelleme : 03-07-2024 15:30

Cumalı: Tever'in başkanlık süreci bence bitmiştir

AK Parti’nin kalesi olan Sakarya’da 7 belediyenin kaybedildiğini anımsatan gazeteci Hüseyin Cumalı, “Ben sürekli seçim işleri başkanı olduğu ve piramidin en tepesinde için Ali İhsan Yavuz’u sorumlu tutuyordum ama 7 belediye kaybedilen bir ilde il başkanı Yunus Tever başkanlıktan gitmelidir” dedi.

Cumalı: Tever'in başkanlık süreci bence bitmiştir

TV 264 ekranlarında yaz mevsimi boyunca yayınlanacak olan ‘Teras Sohbetleri’nde gazeteciler Hüseyin Cumalı, Nurettin Eryılmaz ve Selçuk Öner sohbet ederken, zaman zaman gündemi de değerlendirdi. AK Parti Ankara Kızılcahaman kampını da ele alan gazeteciler son seçimle birlikte ortaya çıkan tablonun masaya yatırılacağının altını çizdi. Seçim yenilgisinin bir tek Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’da olmadığını söyleyen Nurettin Eryılmaz, “AK Parti Sakarya İl başkanı Yunus Tever bunun hesabını vermedi. Artık başkanlıktan gitmedi” dedi. 

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in devam etmesini söyleyen Selçuk Öner ise ekibinin tamamen gitmesi gerektiğini savundu. Öner, “İl Başkanı Tever kalmalıdır” dedi. Selçuk Öner’in bu sözleri üzerine Hüseyin Cumalı ise yönetimden 50 kişinin gittiği yerde il başkanının da gitmesi gerektiğinin altını çizdi. Sakarya’da 7 belediye kaybedildiğini  anımsatan Hüseyin Cumalı, “Ben sürekli seçim işleri başkanı olduğu ve piramidin en tepesinde için Ali İhsan Yavuz’u 7 belediyenin kaybedilmesinden sorumlu tutuyorum” diye konuştu.

Cumalı, “Ben en tepeye bakıyorum. Ancak ben Ali İhsan Yavuz’u sorumlu tutarken sayın Yavuz partisinde kimleri sorumlu tutar, kimlerin görevinden gitmesi gerektiğine işaret eder, onu bilmem. Sonuçta bir yenilgi var ise milletvekillerini, il başkanını, ilçe başkanlarını, mahalle temsilcilerini bu işten ayırmak olur mu! Ayrıca AK Parti’nin kalesi olan Sakarya’da 7 belediye kaybedildiyse, 7 belediye gittiyse il başkanı Yunus Tever başkanlıktan gitmelidir. Haaa Tever siyasi yaşantısında milletvekili olabilir, belediye başkanı olabilir. Onu bilmem ama bildiğim şu ki Tever için il başkanlığı süreci bitmiştir. 6 yıl il başkanlığı misyonunu tamamladı” dedi.

 

AdminAdmin