SİYASET
Giriş Tarihi : 04-07-2024 16:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi Jinping ile Astana'da Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü 24. Devlet Başkanları Zirvesi kapsamında Çin Devlet Başkanı Şi Jinping ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi Jinping ile Astana'da Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü 24. Devlet Başkanları Zirvesi kapsamında Çin Devlet Başkanı Şi Jinping ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye ile Çin arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra Ukrayna-Rusya Savaşı, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları ve küresel bölgesel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, görüşmede Türkiye'nin Çin ile ilişkilerini her alanda geliştirmeye yönelik adımların önemine vurgu yaparak, bu durumun her iki ülkeye de kazandıracağını belirtti.

Ayrıca, Erdoğan Ukrayna-Rusya Savaşı ve İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının bölgesel ve küresel düzeyde yayılma riskine dikkat çekti ve uluslararası toplumun bu konuda etkin tedbirler alması gerektiğini ifade etti.

AdminAdmin