SİYASET
Giriş Tarihi : 23-05-2023 17:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekliye yeni müjde sinyali: Maaşı daha yukarı çıkarmanın hesabı içindeyiz

Deprem bölgesi Malatya'da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere de seslendi. Erdoğan, "En düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya, emeklilerimizin bayram ikramiyesini 2 bin liraya çıkardık. Bu rakamı daha yukarıya çıkarmanın hesabı içerisindeyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekliye yeni müjde sinyali: Maaşı daha yukarı çıkarmanın hesabı içindeyiz

28 Mayıs'ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi öncesinde deprem bölgesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da depremzedelere seslendi.

Önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, emeklileri de unutmayarak "Emeklilikte yaşı bekleyen vatandaşın sorunun çözdük. Emeklilikte en düşük maaşı 7500 liraya bayram ikramiyesini 2 bin liraya çıkardık. TCG Anadolu gemimizi, Altay tankımızı ordumuza teslim ettik. Ankara Sivas YHT hattını tamamladık. Doğal gaz bir ay ücretsiz dedik. Yaparsa biz yaparız. Gabar'da 100 bin varil petrol üretimi yapabileceğimizin haberini paylaşmıştık. Bütün bunlarla beraber engelli öğretmenlerden ve diğerlerinden 45 bin öğretmenin atamasını yaptık. Kamu işçimizin maaşını 21 bin lira seviyesine çıkarırken memur maaşını da 22 bin liraya çıkarıyoruz. Tüm bu projelerin yarım kalmaması için 28 Mayıs çok önemli. 14 Mayıs'ta sergilediğimiz iradeyi bu sefer güçlü bir şekilde sandığa yansıtmaya var mısınız? Ne işimiz gücümüz varsa hepsini bir günlüğüne erteleyeceğiz. Sandığın kazası yoktur. Rehavete kapılmayacağız." dedi.

AdminAdmin