YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2023 16:29

Darıçayırı Barajı'nın lansmanı yapıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SATSO iş birliği ile Sakarya'nın kuzeyine kazandırılacak 3 milyar TL'lik Darıçayır Barajı'nın lansman töreni yapıldı.

Darıçayırı Barajı'nın lansmanı yapıldı

Büyükşehir Belediyesi ve SATSO iş birliği ile Sakarya’ya kazandırılacak olan 3 Milyar TL’lik Darıçayırı Barajı Projesi’nin tanıtım töreni bugün demokrasi Meydanı’nda yapıldı

Yapılan törene Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Sakarya AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, ilçe belediye başkanları, Sakarya AK Parti milletvekilleri Lütfi Bayraktar, Ertuğrul Kocacık, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk olarak programda konuşma yapan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “Yapılan iş Türkiye’de bir ilk. Şehrimiz üreten bir şehir. Darıçayırı Barajı bölgede kurulacak su ve enerji ihtiyacını karşılayacak bir yatırım. Türkiye'de örneği olmayan bir projeyi gerçekleştirdik. Şehrimize, ülkemize ve üretimimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce konuşmasında, “Türkiye Yüzyılı şahlanış dönemine doğru giderken şöyle bir durup ülkemize bakıyoruz. Reisi Cumhurumuz ile ülkemiz 20 yılda nereden nerelere geldi. Barajlar, köprüler, tüneller, metrolar, stadyumlar, hızlı trenler, üniversiteler, bölünmüş yollar, savunma sanayide yerli ve milli silahlar, hastaneler, millet bahçeleri Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yapıldı.

Gerek hayati faaliyetlerde gerekse savunma sanayisinde, enerjide ciddi adımlar atıldı. Sakarya Sahasında doğal gazımız bulundu hatta kullanıma, vatandaşlarımızın evlerine gönderilmeye başlandı hamdolsun. Bunlar kiminle gerçekleşti? Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la!

Ülkemiz için devasa bir atılım daha var…
Biliyorsunuz ki 2023 hedeflerimizin önemli sembollerinden birisi olan Akkuyu Nükleer Güç Santralinin de çalışmalarına başlanmıştı. Geçtiğimiz ay hava ve deniz yoluyla gelen nükleer yakıtların santralimize teslimiyle birlikte artık Akkuyu bir nükleer tesis hüviyetini kazanmıştır. Böylece ülkemiz 60 senelik bir gecikmenin ardından da olsa dünyada nükleer güç sahibi oldu. Bunlar kiminle gerçekleşti? Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la!
Bizler bu çalışmaların hakkını, vefasını 28 Mayıs’ta gösterecek ve yolumuza yürüyerek değil koşarak devam edeceğiz.

AdminAdmin