GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-01-2023 16:34   Güncelleme : 23-01-2023 16:34

Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Operasyonu'nda korucu Nimet Encu şehit oldu

Haber 7 - Şırnak'ta düzenlenen Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Şehit Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi Operasyonu'nda korucu Nimet Encu şehit oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Soylu ile yaptığı telefon görüşmesinde Encu'nun ailesine başsağlığı diledi.

Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Operasyonu'nda korucu Nimet Encu şehit oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Encu'nun şahadet haberini, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Bir kahraman bugün şehadete koştu.
O, efsane idi.
Onun efsanesi, cesareti yüreği sadakati...

Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Operasyonunda Bestler Dereler'de Şehit düşen Kahraman Korucumuz Tim Komutanımız Uludereli Nimet Encu'ya Rabbim rahmet eylesin

Ruhun şâd, mekanın cennet olsun pic.twitter.com/633xU8JtjQ

— Süleyman Soylu (@suleymansoylu) January 22, 2023

"BİR KAHRAMAN BUGÜN ŞEHADETE KOŞTU"

Soylu, paylaşımında, "Bir kahraman bugün şehadete koştu. O, efsane idi. Onun efsanesi, cesareti, yüreği, sadakati... Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Operasyonu'nda Bestler Dereler'de şehit düşen kahraman korucumuz, Tim Komutanımız Uludereli Nimet Encu'ya Rabb'im rahmet eylesin. Ruhun şad, mekanın cennet olsun." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN, ŞIRNAKLI ŞEHİDİN AİLESİNE TELEFONLA TAZİYELERİNİ İLETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ta teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan korucu Nimet Encu'nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu ile yaptığı telefon görüşmesinde Encu'nun ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Bestler Dereler kırsalında başlatılan operasyonda terör örgütü PKK mensuplarınca girilen çatışmada şehit olan güvenlik korucusu Nimet Encu'nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Bakan Soylu, daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Şehit Nimet Encu'nun amcası Yahya Encu ile konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öncelikle başımız sağ olsun. Rabbim taksiratını affetsin. Çok büyük mücadeleler verdiniz. Böyle bir mücadele verirken evladımız Nimet Encu şehit oldu. Önce şahsım ve milletim adına baş sağlığı diliyorum. Selam ve sevgilerimi hepinize iletiyorum" dedi.

Encu'nun amcası Yahya Encu ise, "Cumhurbaşkanım, ellerinizden öperim. Bizi aradığınız için çok mutluyum. Devlerimizin başı sağ olsun. Devleti için ölenler şehittir. Allah, sizden ve İçişleri Bakanı'mızdan razı olsun" dedi.

Bakan Soylu'ya, Şırnak Valisi Osman Bilgin, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, çok sayıda komutan, siyasi parti temsilcileri eşlik etti. Bakan Soylu ve beraberindeki komutanlar, daha sonra Şırnak'tan ayrıldı.

ŞEHİT OLAN GÜVENLİK KORUCUSU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şırnak’ın Bestler Dereler kırsalında başlatılan operasyonda terör örgütü PKK mensuplarınca girilen çatışmada şehit olan güvenlik korucusu Nimet Encu, son yolculuğuna uğurlandı.

Bestler Dereler kırsalında başlatılan operasyonda bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca girilen çatışmada şehit olan güvenlik korucusu Nimet Encu için kent merkezinde tören düzenlendi.

Törenin ardından Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünde yaşayan güvenlik korucusu Encu, gözyaşları arasından son yolculuğuna uğurlandı. Tören esnasında komutanlardan biri şehidin oğlunun gözyaşlarını elleriyle sildi.

Törene, komutanlar, vali yardımcıları ve kaymakamların yanı sıra binlerce vatandaş katıldı.

 

KAYNAK: AA, İHA
AdminAdmin