GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2024 16:44

Gazeteciler Teras Sohbetleri'nde konuştu

TV 264 ekranlarında yaz mevsimi boyunca yayınlanacak olan ‘Teras Sohbetleri’nde kuraklık, AK Parti Kampı, kuyumcularda yaşanan olaylar ve Sakaryaspor ele alındı.

Gazeteciler Teras Sohbetleri'nde konuştu

Gazeteciler Hüseyin Cumalı, Nurettin Eryılmaz ve Selçuk Öner’in konuşmacı olarak katıldığı programda Kuraklık ele alındı. Bağ,bahçe, tarla ve meyvelikleri şebeke suyuyla sulanmasının yasak olduğunu anımsatan gazeteciler, “Kuraklık çcok önemli bir sorun ve dünyayı tehdit ediyor. Bu gün çeşmelerden sular akıyor ama akmadığı gün herkes içmesuyunun önemini anlar” dedi.

AK Parti Ankara Kızılcahaman kampını da ele alan gazeteciler son seçimle birlikte ortaya çıkan tablonun masaya yatırılacağının altını çizdi. Seçim yenilgisinin bir tek Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’da olmadığını söyleyen Nurettin Eryılmaz, “AK Parti Sakarya İl başkanı Yunus Tever bunun hesabını vermedi. Artık başkanlıktan gitmedi” dedi. İl Başkanı’nın devam etmesi gerektiğini belirten Selçuk Öner ise, “İl Başkanı Tever kalmalıdır” dedi. Sakarya’da 7 belediye gittiğini anımsatan Hüseyin Cumalı ise, “Yunus Tever artık il başkanlığından gitmelidir. Tever il başkanlığında devrini tamamladı” diye konuştu.

Sakarya’da son aylarca kendilerine teslim edilen altınlar nedeniyle yaşanan iflas ve kaçmaları da ele alan gazeteciler, “Kimse kardeşine para vermez iken gidip kuyumculara altınlarını teslim ediyor. Neden! Çünkü kuyumcular altını çalıştırıp onlara altın veriyor. Ama son aylarda yaşanan olaylarda çok kişinin parası gitti ve mağdur oldu” dedi. Arka arkaya yaşanan olayların domino etkisi yaptığını belirten Cumalı ise, “Millet paralarını çekmeye başladı. Yeni olaylarda olabilir” dedi.

Sakaryaspor ile programı bitiren Hüseyin Cumalı, Nurettin Eryılmaz ve Selçuk Öner ise yeşil siyahlı takımdaki belirsizliğin herkesi üzdüğünü anımsattı. Yönetimin basınla da bir araya gelmediğini belirten Selçuk Öner, “Herkes ne olacağını merak ediyor. Kimse önünü göremiyor” dedi. Nurettin Eryılmaz ise yeni yönetimin yol haritasını kimseyle paylaşmadığını ve bu belirsizlik karamsarlığı getirdiğini dile getirdi.

AdminAdmin