GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2024 16:58

Genç Sanatçı Asya Arslan'ın yükselen müzik kariyeri

22 yaşındaki Asya Arslan, Sapanca/Kırkpınar'da ikamet ediyor. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda Batı müziğinde keman çalmaya başlamasıyla ortaya çıktı. Okul etkinliklerinde sahne alarak müziğin onun hayatı olduğunu fark etti. Lise döneminde Arifiye Fen Lisesi'nde okurken radikal bir kararla konservatuvara hazırlanmaya başladı ve Türk müziği eğitimi aldı.

Genç Sanatçı Asya Arslan'ın yükselen müzik kariyeri

Konservatuvar eğitimi ve ilk başarılar

2019 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Şan Bölümü'ne kabul edildi. Eğitim sürecinde, değerli doktorların oluşturduğu Tremor grubuna katıldı ve çeşitli konserler düzenledi. 2023 yılında mezun olduktan hemen sonra, 5 aylık bir İngiltere serüvenine atıldı. Bu süre zarfında farklı kültürler ve insanlarla tanışarak, müzik alanında çeşitli projeler gerçekleştirdi ve Londra'da sokak sanatçılığı deneyimi yaşadı.

İngiltere serüveni ve yeni projeler

Arkadaşlarıyla birlikte, İngiltere'de başladıkları Afrobeat formunda, İngilizce Rap ağırlıklı ama içinde Türkçe sürprizlerin de bulunduğu bir albüm hazırlıklarını sürdürüyorlar. Ülkesi Türkiye'ye döndüğünden beri, 2 yıldır Sakarya'nın değerli Papion Orkestrası'na solist olarak katkıda bulunuyor ve Güral otellerinde haftanın 3-4 günü program yapıyor.

Gelecek hedefleri

Müzik kariyerinde kendi besteleriyle başarılı ve mutlu olmayı hedefleyen Asya Arslan, müzik dünyasında kendine sağlam bir yer edinmek için emin adımlarla ilerliyor. "Adım Asya Arslan, geliyorum!" diyen genç sanatçı, gelecekteki projeleriyle de adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

AdminAdmin