GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2023 22:50   Güncelleme : 12-01-2023 22:50

İşini yapan Kanal 7 muhabiri Meryem Nas'ın başörtüsüne laf atıldı

Haber 7 - Kanal 7 Haber Muhabiri Meryem Nas​, çekim yaptığı sırada başörtüsüne laf eden kadınla tartıştı. Kadın hakkında suç duyurusunda bulunan Nas, polis merkezinde olayın güvenlik kamera kayıtlarını izlediğini ve görüntüleri paylaşacağını söyledi.

İşini yapan Kanal 7 muhabiri Meryem Nas'ın başörtüsüne laf atıldı

Kanal 7 Haber Muhabiri Meryem Nas'a, sokak röportajı yaptığı sırada bir kadın, "Başını aç kafan biraz hava alsın" diyerek hakaret etti.

Nas, kameramanın kendisini uyarması üzerine kadının yanına giderek tepki gösterdi.

Yaşananların ardından Meryem Nas, kadın hakkında suç duyurusunda bulundu.

Faşist,özgürlük düşmanı,başörtüsü düşmanı! Haber yaptığım sırada bana yaptığı bu hakaret tüm başörtülü kadınlara, kızlara yapılmış hakarettir. Suç duyurusunda bulundum, kadının kimliği tespit edildi, ifadesi alınacak.
Kamera kayıtlarında her şey ortaya çıkacak! @adalet_bakanlik https://t.co/Kt5PFnlAyg

— Meryem Nas (@MeryemNasss) January 12, 2023

MERYEM NAS ŞİKAYETÇİ OLDU

Nas, olaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Faşist, özgürlük düşmanı, başörtüsü düşmanı! Haber yaptığım sırada bana yaptığı bu hakaret tüm başörtülü kadınlara, kızlara yapılmış hakarettir. Suç duyurusunda bulundum, kadının kimliği tespit edildi, ifadesi alınacak. Kamera kayıtlarında her şey ortaya çıkacak!" ifadelerini kullandı.

Hakaret cümlelerini saniye saniye sizinle paylaşacağım. Merak etmeyin…!
Davanın sonucunu da elbette yazacağım… pic.twitter.com/trTFMneJJm

— Meryem Nas (@MeryemNasss) January 12, 2023

"OLAYIN GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARINI İZLEDİM; BİR KERE DAHA ÇOK ZOR SABRETTİM"

Bir başka mesajında Nas, "Az önce polis merkezinde güvenlik kamerası kaydını izledim. Hakaretleri açık açık dinledim. Bir kere daha çok zor sabrettim. O sesleri ve kamera kaydını sizinle paylaşacağım. O zaman faşistliği daha net göreceksiniz. Savcılık konunun takipçisi. Hakaret cümlelerini saniye saniye sizinle paylaşacağım. Merak etmeyin! Davanın sonucunu da elbette yazacağım" dedi.

GÖZALTI İŞLEMİ UYGULANDI

Haber7'nin ulaştığı bilgiye göre; Kanal 7 Muhabiri Meryem Nas'la tartışan kadın, ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadının ilk ifadesinde, Kanal 7 Muhabiri Meryem Nas'a yapılan hakareti kabul ettiği ifade edildi.

İşte gözaltına alınma görüntüleri:

KAYNAK: HABER7
AdminAdmin