YEREL
Giriş Tarihi : 14-09-2023 18:59

İYİ Partili Kavuncu'dan Sakarya İl Teşkilatına ziyaret

İyi Parti Sakarya İl Başkanlığı'nda; İstanbul Milletvekili ve Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi. Başkan Kavuncu, “Kimin seçimi kazanıp kaybetmediğiyle değil, bizim kazanıp kazanmadığımız ilgileniyoruz.”

İYİ Partili Kavuncu'dan Sakarya İl Teşkilatına ziyaret

İyi Parti Sakarya İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen basın toplantısına  İstanbul Milletvekili ve Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, meclis üyeleri, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Seçimler yaklaşırken hız kazanan seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Milletvekili ve Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu açıklamalarda bulundu.

Sakarya’ya daha erken gelmek istediklerini fakat ertelemek zorunda kaldıklarını söyleyen Kavuncu, ”Sakarya hem yolumuz hem kalbiniz üzerinde, inşallah daha sık geleceğiz. Biz bir siyası partiyiz. Hep bir iddia taşıdık ve iddialıyız. Türkiye’nin her ilinde her ilçesinde halkımızın yereldeki sorunlarına hakim olmak ve bunları çözüyoruz demek büyük bir önem taşır. İnanın hiçbir ilimizde heyecanımız yoğunluğumuz ve kalabalığımız Sakarya'dakinden farklı değildi.” ifadelerini kullandı.

Almış oldukları oyların kendilerine ciddi bir sorumluluk yüklediğini belirten Kavuncu, “Sonuç daha farklı olabilirdi biz beklediğimiz oy oranına ulaşamadık. Burada bir mesaj var, bu mesajı doğru anlamanız lazım.” dedi.

Kavuncu, “Ben siyasete girdiğim günden beri bana verilen vazife neyse hakkıyla yerine getirmeye çalıştım. Partim bana yarın Türkiye’nin hangi iline ve ilçesine git derse ben oraya giderim." şeklinde konuştu.

Kavuncu, adayları teşkilatlarıyla beraber belirleyeceklerini vurgulayarak, “Seçimlerde teşkilatlarımızın görüşleri çok önemli. Kamuoyu yoklamaları yapılacak, yerel yönetimler başkanlığının koordinasyonunda da konuyla alakalı gerekenler yapılacak. Dün yaptığımız açıklama çok net. Tercümeye veya açıklamaya gerek yok. İYİ Parti kendi adaylarını çıkaracak. Adaylarımızı belirlen önceden aday olmuş veya olmamış gibi kriterlere bakmayacağız.Kazanacak aday kimse onu bulup onunla bu yolda yürüme taraftarıyız” ifadelerini kullandı.

Kavuncu yaptığı açıklamalarda şu sözlere de yer verdi:
"Bundan sonra alacağımız bütün kararlarda önce ülkemiz sonra partimizin menfaatini düşünmek zorundayız. İki kutup arasında sıkışmış siyaseti kurtarmak için elimizden geleni yapacağız. Kimin seçimi kazanıp kaybetmediğiyle değil, bizim kazanıp kazanmadığımız ilgileniyoruz."


Bir çok aynı konuda oldukları partilerle ittifak yaptıklarını söyleyen Kavuncu, “ Genel seçimlerde verdiğimiz ittifak kararı, tek iktidar sistemini değiştirmekti. Bir çok konuda aynı fikirde olduğumuz partilerle ittifak yaptık. Bizim için kıymetli oy aldık ama yetersizdi. Türkiye’nin milletin gönlüne girmiş bir iyi partiye ihtiyacı var. Tekrar tekrar söylüyorum bizim görüşümüz net, yol haritamız bellidir.” dedi.

AdminAdmin