GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-07-2024 16:00

''SASKİ duyarlılığını Telekom ve SEDAŞ'tan da bekliyoruz''

Sakarya'da sürücülerin adeta baş belası olan ve halk arasında bubi tuzağı olarak adlandırılan rögar kapakları SASKİ tarafından başlatılan çalışma ile asfaltla aynı seviyeye getiriliyor. Ancak yollardaki TELEKOM ve SEDAŞ'a ait olan diğer kapaklar da ise herhangi bir düzenleme yok.

''SASKİ duyarlılığını Telekom ve SEDAŞ'tan da bekliyoruz''

Sakarya genelinde özellikle ana arterlerde vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen rögar kapakları Başkan Yusuf Alemdar'ın talimatı ile SASKİ tarafından asfalt seviyesine getiriliyor.

Büyük bir çoğunluğu SASKİ'ye ait olan rögar kapakları TELEKOM ve SEDAŞ tarafından da yollarda kullanılıyor.

Sakarya'da 10-15 santim dibe çöken dev çukurlara benzeyen kapaklar nedeniyle sürücüler yollarda slalom yaparak ilerliyor. Zaman zaman trafik kazalarına da sebebiyet veren kapaklar SEDAŞ ve TELEKOM tarafından ise adeta umursanmıyor.

Vatandaşlar, Büyükşehir'in yeni yaptığı asfalt çalışmalarında üzerinden geçildiğinde şoförlerce adeta hissedilmeyecek seviyeye getirilen kapaklar için aynı hassasiyeti SEDAŞ ve TELEKOM'dan da bekliyor.

Vatandaşlar; "Bubi tuzağı gibi yolları saran rögar kapaklarından adeta bıktık. Birçok caddede slolom yaparak kaçmaya çalıştığımız 15 santimlik çukurlardan kimi zaman kaçmak imkansız. SASKİ'nin çalışmaları bizi memnun etse de sadece SASKİ ile bu iş olmaz. TELEKOM ve SEDAŞ'ın da aynı duyarlılığı göstermesi şart. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'a duyarlılığı için teşekkür ediyoruz. SASKİ duyarlılığını Telekom ve SEDAŞ'tan da bekliyoruz!" diyerek tepkilerini dile getirdi.

AdminAdmin