Asayiş
Giriş Tarihi : 02-07-2024 11:04

Şehirde hareketli gece! Ev ve iş yerleri taşlandı, 15 kişi gözaltına alındı

Kayseri'de Suriyeli bir sığınmacının 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizi iddiası sonrası başlayan provokasyon dalgası Sakarya'ya da sıçradı. Adapazarı ve Pamukova'da Suriyelilerin kaldığı ev ve işyerleri taşlanırken, gece boyunca teyakkuzda olan polis ekipleri, yaşanan olaylarla ilgili 15 kişiyi gözaltına aldı.

Şehirde hareketli gece! Ev ve iş yerleri taşlandı, 15 kişi gözaltına alındı

Kayseri'de Suriyeli bir sığınmacının 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizi iddiası sonrası Suriyelilere yönelik provokasyon sonucu çıkan olayların ardından Sakarya'da da benzer olayların yaşanmaması için Sakarya Emniyeti teyakkuza geçti.

Gece boyunca özellikle Suriyeli sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde devriyelerini sıklaştıran polis ekipleri, grup halinde dolaşan kişileri anında dağıtarak olası bir gerginliğin engellerken, şehirde hareketli geçen gecenin bilançosu da belli oldu.

Pamukova'da yabancı uyruklu şahıslara ait olan 2 ev ve bir iş yerinin taşlanması sonrasında olayla ilgili 2 kişi polis ekiplerince gözaltına alındı. 

Şehir merkezinde ise özellikle Suriyeli sığınmacıların yoğunlukta olduğu Pabuçcular ve Tığcılar gibi mahallelerde 2 iş yeri ve 1 aracın camları kırılarak zarar verildi. Şehir merkezinde yaşanan bu olaylarla ilgili ise 13 kişi gözaltına alındı.

Yaşanan olaylarla ilgili gözaltına alınan 15 kişi, Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

AdminAdmin