YEREL
Giriş Tarihi : 08-07-2024 09:48

Serdivan’a göktaşı mı düştü

Türkiye “Göktaşı nereye düştü” tartışmasını yaptığı şu günlerde Sakarya’nın Serdivan İlçesi Selahiye Mahallesi’ndeki bir fasulye tarlasında göktaşından bir parça düştüğü ileri sürüldü.

Serdivan’a göktaşı mı düştü

Gözlem Sakarya’dan Candan Tufan Selahiye Mahallesi’ne giderek göktaşının tarlasına düştüğü ileri sürülen çiftçi Vecdi Yılmaz ile ailesiyle görüştü. Fasulye ve diğer ürünleri yaktığı ileri sürülen göktaşı parçası olduğu ileri süren mahalle sakinleri, “Ben çapa yaparken baktım ki bir taşın çevresindeki fasulyeler yanmış. Aldım eve götürdüm. Aile bana ‘bu radyasyonlu olabilir. ellemeyelim’ dediler. Bende taşı geri getirdim. Başka parçalarda olabilir” dedi. Vatandaşlar göktaşı olduğu ileri sürdüğü taşı Pazartesi günü Serdivan Kaymakamlığı’na başvuracaklarını dile getirdi.

Bilindiği gibi geçen Cuma günü Türkiye’nin çeşitli illerinden görülen göktaşının nereye düştüğü gündem oldu. Türkiye Uzay Ajansı'ndan açıklama ise Ankara dahil Türkiye’nin bazı illerinde görülen meteor geceyi aydınlattığını ve düşen meteor’un Türkiye’nin farklı şehirlerinden görüldüğüne dikkat çekildi.

AdminAdmin