GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-01-2023 14:25   Güncelleme : 14-01-2023 14:25

Son Dakika: 11 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirildi!

Haber 7 - Son dakika haberi.... MSB, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine saldıran 11 PKK'lı teröristin etkisiz hâle getirildiğini açıkladı. İçişleri Bakanlığı da Diyarbakır'da 'Eren Abluka SonbaharKış-21 operasyonunun başlatıldığını açıkladı.

Son Dakika: 11 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirildi!

SON DAKİKA HABERİ: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Teröristler kazdıkları hendeklere gömülmekten kurtulamayacak!" paylaşımında bulunarak Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine saldıran 11 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MSB'den yapılan açıklamada, "Tek amaçları bölgeyi kana bulamak olan PKK/YPG’li teröristlere hak ettikleri gibi müdahale etmeye devam ediyoruz! Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine saldıran 11 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi. Teröristler kazdıkları hendeklere gömülmekten kurtulamayacak!" denildi.

Tek amaçları bölgeyi kana bulamak olan PKK/YPG’li teröristlere hak ettikleri gibi müdahale etmeye devam ediyoruz!

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine saldıran 11 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi.

Teröristler kazdıkları hendeklere gömülmekten kurtulamayacak! pic.twitter.com/TNgVnV5WZH

— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) January 14, 2023

EREN ABLUKA SONBAHAR KIŞ-21 OPERASYONU BAŞLATILDI

İçişleri Bakanlığı da, PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Diyarbakır ilinde “Eren Abluka Sonbahar- Kış-21 (Diyarbakır-Lice-Akçabudak) Şehit J.Uzm.Çvş. Mehmet ÇELİK” operasyonunun başlatıldığını açıkladı.

İçişlerinden yapılan açıklama şu şekilde:

"Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde gerçekleştirilen operasyonda; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 840 personel 56 operasyonel tim görev alıyor. 

Operasyonun ilk gününde; nokta istihbaratına dayalı olarak Diyabakır-Lice ilçesi Akçabudak mahallesi kırsalında icra edilen arazi arama tarama faaliyetinde (5) adet sığınak tespit edildi. Sığınaklar içerisinde; 

- (1) adet EYP düzeneği,
- (1) adet 4’lü pil bloğu,
- (3) adet tüp,
- (145) kg. toz esrar,
- (45) kalem yaşamsal malzeme ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler imha edilerek barınaklar kullanılamaz hale getirildi.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen EREN ABLUKA SONBAHAR-KIŞ OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam ediyor."

KAYNAK: HABER7
AdminAdmin