SİYASET
Giriş Tarihi : 05-07-2024 15:51

Tever'den UEFA'nın Merih Demiral kararına tepki

UEFA Disiplin Kurulu, Avusturya-Türkiye maçında attığı golden sonra bozkurt işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral'a 2 maç ceza verdi. AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, sosyal medya hesabından karara tepki gösterdi.

Tever'den UEFA'nın Merih Demiral kararına tepki

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda kazanılan Avusturya maçında bozkurt işareti yapan A Milli Takım oyuncusu Merih Demiral'a verilen cezaya tepkiler gelmeye devam ediyor.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, UEFA Disiplin Kurulunun, EURO 2024'ün son 16 turunda oynanan Avusturya maçındaki "bozkurt" hareketi nedeniyle milli futbolcu Merih Demiral'a 2 maç ceza vermesine tepki gösterdi.

"UEFA tarafından verilen bu cezanın, ne sporla ne de sporun ahlak ve evrenselliği ile bir bağı yoktur" diyen Tever, şunları kaydetti:

"Millî Futbolcumuz Merih Demiral’a UEFA tarafından verilen iki maç men cezası futbol tarihinde unutulmayacak bir kara leke olarak yerini alacaktır. UEFA tarafından verilen bu cezanın, ne sporla ne de sporun ahlak ve evrenselliği ile bir bağı yoktur. Siyasi bir baskı sonucu ve tamamen taraflı bir şekilde verilen bu ceza, ne sevincimize ne de milli heyecanımıza asla gölge düşüremeyecektir. Kınıyorum."

AdminAdmin