GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2023 15:34   Güncelleme : 18-09-2023 15:34

Torununun cenazesini bisküvi kolisinde teslim alan dede, hastaneden şikayetçi oldu

Manisa'da annesinin karnında vefat eden 23 haftalık erkek bebeğin cenazesi aileye teslim edildi. Torununun cenazesinin bisküvi kolisinin içinde verilmesine isyan eden dede Yaşar Koç, hastane yönetiminden şikayetçi oldu. Koç, "Torunumu öyle alınca dünyam başıma yıkıldı" ifadelerini kullandı.

Torununun cenazesini bisküvi kolisinde teslim alan dede, hastaneden şikayetçi oldu

Manisa'da kalp kapakçığı olmadığından gelininin karnında ölen 23 haftalık erkek torununun cenazesini kutuda teslim alan Yaşar Koç (65) isyan etti. Hastane yönetiminden şikayetçi olan Koç, "Torunumu bisküvi kutusunun içerisinde verdiler. Torunumu öyle alınca dünyam başıma yıkıldı. Cenaze torbası yoksa beni yönlendirebilirlerdi." dedi.

TORUNU ÖLÜ DOĞDU

Şehzadeler ilçesinde yaşayan 1 çocuk annesi Özlem Koç (39), 15 Eylül'de rahatsızlandı. 23 haftalık hamile olan Koç'un, kontrollerinde bebeğinin kalp kapakçığı olmadığından dolayı karnında öldüğü tespit edildi. Aynı gün Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde yatışı yapılan Koç'a, suni sancı verilerek doğum yapması sağlandı. Erkek bebek, hastanenin morguna kaldırıldı.

Torununun cenazesini bisküvi kutusunda teslim alan dede, hastane yönetiminden şikayetçi oldu

"BİSKÜVİ KUTUSUNDA VERDİLER"

Dede Yaşar Koç, torunun defnedilmesi için cenazesini istedi. İddiaya göre Yaşar Koç'a, torununun cenazesi kutuda teslim edildi. Duruma tepki gösteren dede Koç, önce savcılığa, torununun defin işleminin ardından da Barbaros Şehit Özdemir Polis Merkezi Amirliği'ne giderek hastane yönetimi hakkında şikayetçi oldu. Koç, acısının 2 kat arttığını belirterek, "Torunumu bisküvi kutusunun içerisinde verdiler. Buna çok üzüldüm. Yazık, günah bize. Bunun bir çözümü olmaz ise belki de insanları çöp poşetine koyup verecekler. Bu ülkede hayvan hakları var, hiç olmasa torunumun da hakkı olsun. Cenaze torbası yoksa beni yönlendirebilirlerdi. Torunumu öyle alınca dünyam başıma yıkıldı. Bu zamanda bisküvi kutusuna bir çocuğun konulması ağrıma gidiyor" ifadeleri kullandı.

Torununun cenazesini bisküvi kutusunda teslim alan dede, hastane yönetiminden şikayetçi oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Yaşar Koç Eylül Hukuk Sağlık Güncel Haberler

AdminAdmin