GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-05-2023 16:02

Altın Laleci FETÖ sanıklarının cezaları belli oldu!

Sakarya'da kurdukları Altın Lale isimli dernekle terör örgütü FETÖ için çalışmalar yapan sanıkların davası tamamlandı. Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan yargılanan sanıklardan 5'ine, 6 yıl 3 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezaları verdi

Altın Laleci FETÖ sanıklarının cezaları belli oldu!

Sakarya'da FETÖ üyesi oldukları ve terör örgütüne yardım ettikleri iddia edilen, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 34 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları hazır bulundu. Tutuklu sanık B.K. ise duruşmaya cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından Cumhuriyet savcısı, sanıklardan 6'sının " silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7 yıl 6 aydan 15'er yıla kadar hapis, birinin "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan hapisle cezalandırılması, 26'sının beraatı, birinin dosyasının ayrılması ve tutuklu sanık B.K'nin de bu halinin devam etmesi yönündeki mütalaasını tekrar etti.

Söz verilen tutuklu sanık B.K. ile tutuksuz sanıklar, önceki beyanlarını tekrar ederek, beraat talebinde bulundu.

AdminAdmin