DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
AYSENUR ELMACI
AYSENUR ELMACI
Giriş Tarihi : 20-03-2024 16:31

O zaman senin de kalemşörlüğünü yaptım Semih Karakaş

Önce belediye personeli, sonra Memleket Partisi, sonra CHP İlçe Yönetimine daha sonra da CHP İlçe Başkanlığı’na gelen Semih Karakaş’a bir açık mektup da benden…

Açık mektupları sevmiyorsun biliyorum ancak. Sana buradan seslenmenin daha doğru olacağını düşündüm. Çünkü iletişim probleminiz olduğu için irtibata geçmekte zorluk yaşıyoruz.  

Kimin ne olduğunu herkesin bilmesi için satırlarımdan sana sesleniyorum. Söyleyeceğim şeylerin başında gelen bana kullandığın o kalemşörlük yapıyorsun kelimeni bir açalım Semih Bey.

1- İshak Sarı, Belediye’yi kazanmadan önce ve kazandığı zaman belediye personeli olan sen değil miydin? Demek ki zamanında da senin kalemşörlüğünü yapmışım ben.
2- İshak Sarı, Belediye’yi kazandıktan sonra işten çıkarılma mevzularında basın olarak kime kendini açıklayabildin? Kime haber yaptırabildin? O süreçte senin yanında hangi basın vardı? Korkusuzca her açıklamanı yayınlayan kimlerdi? Biz değil miydik? Ne oldu şimdi? Demek ki zamanında da senin kalemşörlüğünü yapmışım ben.
3- Belediyeden atıldıktan sonra Memleket Partisi İlçe Başkanı olan sen değil miydin? Memleket Partisi’nde yaptığın hangi açıklamayı yayınlamadık? İlk açıklamaların nerede çıkıyordu? Demek ki zamanında da senin kalemşörlüğünü yapmışım ben.
4- Memleket Partisi’nde yer bulamayıp CHP İlçe Yönetimi’ne ben mi geçtim Semih Karakaş? CHP İlçe Yönetimi’nde yer alınca haberin yapılmadı mı? Her aradığında kimsenin yapamadığı haberleri bizim sayemizde yaptırmadınız mı? Demek ki zamanında da senin kalemşörlüğünü yapmışım ben.
5- İlçe yönetiminden sonra CHP İlçe Başkanlığı’na getirildin. Haberin yapılmadı mı? Ne zaman yanında olunmadı senin? Ne zaman aradın da işin yapılmadı, açıklaman yayınlanmadı? Demek ki zamanında da senin kalemşörlüğünü yapmışım ben.

6- İshak Sarı’ya hizmet ediyorsunuz siz diye bana yükselmen ne kadar doğru? Bunu gerçekten içten mi söyledin?

Ben Öncü’yü kurarken kendime bir söz verdim. Bu gazete resmiyette benim olabilir ama bu Karasu’nun gazetesi, Karasuluların gazetesi olacak dedim. Ve kim geldiyse, kim bizimle çalışmak istediyse herkese yer verdik. Bunu kalbime ve vicdanıma inanarak söylüyorum.

CHP İlçe Başkanı Semih Karakaş, ömrü hayatım boyunca affetmeyeceğim isimler arasına girdiğin için seni kutluyorum. Zoru başardın. Tebrik et kendini.

Önce herkes haddini bilecek. Kimle ne konuşulur tartılacak ona göre konuşulacak.

CHP İlçe Başkanı Semih Karakaş, İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun kendisine yazdığı açık mektubu gazetelerde yayınlattığı için basına düşman kesildi. Basın bir anda kalemşör oldu.

Semih Karakaş bu zamana kadar hangi açıklamanı attın bana da girmedim?

Semih Karakaş bu tepkin niye? Ben işimi yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Benim gazeteciliğimi sorgulayacak en son kişisin sen. Para için kalemşörlük yapıyor diye açıklama veriyorsun ya hani senden bu zamana kadar kaç para almışım? Kaç yıldır her açıklamanı yayınladım hani kalemşörlük yapıyorum ya ben, senden ne kadar almışım bu zamana kadar açıklayacaksın!

Kim ismi ile soyismi ile ne demeç yayınlatmak istediyse herkesin açıklamasına yer verdik. Neye yer vermedik Semih Karakaş? Ne attın da girilmedi bu gazetede? Neye yer vermedik Semih Karakaş biliyor musun? Partinize eksi yazmasın diye Belediye Başkan Aday Adaylık başvurusu yapan Abdullah Kaş’ın reklamlarına ve haberlerine yer vermedik. Adam reklam vermek istedi. Derdim para olsaydı umurumda olmazdı girerdim Abdullah Kaş’ın açıklamalarını reklamlarını. Ne kadar aldım senden kalemşörüm ya ben hani?

Benim bu yaşıma kadar verdiğim tek çaba onurlu yaşamaktır. Ben bir yerlere gelebilmek için ordan oraya atlamadım.

Sakarya’da tek kadın gazeteciyim. Gazete çıkartabilen tek kadınım! Ben bu zamana kadar bir Allah’ın kuluna kalemşörlük yaptıysam, bana bu iftirayı atan siz bunu açıklamazsanız açık ve alenen bir şekilde benim ismimi kullanarak ve iftira atarak beni kötülediğiniz için hakkınız da gerekli işlemlerin yapılması için gerekli girişimleri yapacağım.

Ben işimi yaptım ve yapmaya devam edeceğim. Ben bu zamana kadar 5 yıldır işini hakkıyla yapan gazeteciyken şimdi Hasan Sarıoğlu’nun sana yazdığı açık mektubu yayınladık diye beni kalemşörlük ile suçlamanı senin vicdanına ve onuruna bırakıyorum.

Bana ve kurumuma ettiğiniz o hakaretleri o ilanı giren diğer gazetecilere de bu hakaret ve tehditleri yapabildiniz mi?

Hak mı, asla helal etmiyorum!

NELER SÖYLENDİ?
@
AYSENUR ELMACI

AYSENUR ELMACI

DİĞER YAZILARI Niye feshedildi bunu kimse sorgulamıyor mu?
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA