GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2023 15:54   Güncelleme : 11-01-2023 15:54

Çorum'da eski eşinin otomobilinin altına bomba yerleştiren sanık: Kumpasa geldim

Çorum'da dini nikahla bir süre birlikte yaşayıp ayrıldığı 56 yaşındaki Hatun Demir'in otomobilinin altına bomba düzeneği yerleştirdiği suçlamasıyla tutuklanan Kadir Karadağ ile yardım ettiği öne sürülen Şükrü Gül 23'er yıla kadar hapis istemiyle yargılandıkları davada 2'nci kez hakim karşısına çıktı. Sanık Karadağ, "Hatun Demir bir başka erkekle iletişime geçmiş, ben onu yakaladım. Kumpasa geldim. Beraatimi istiyorum" dedi.

Çorum'da eski eşinin otomobilinin altına bomba yerleştiren sanık: Kumpasa geldim

7 Ocak 2022'de Ulukavak Mahallesi Sakarya 3'üncü Sokak'ta meydana gelen olayda park halindeki 19 AAB 163 plakalı otomobilinin altına, iddiaya göre, düzenek yerleştirildiğini fark eden Hatun Demir, polise bildirdi. İhbarla bölgeye trafik, asayiş ve bomba imha ekipleri sevk edildi. İncelemede, otomobile bomba düzeneği yerleştirildiği tespit edildi. Çevrede güvenlik önlemi alan ekipler, bölgedekileri uzaklaştırdı.

BOMBA DÜZENEĞİNDE PİL BULUNDU

Bomba imha uzmanlarınca bomba düzeneği güvenli alana alınarak, fünye ile patlatıldı. Patlama sırasında 3 araçta hasar oluştu. Bomba düzeneğinin üzerinde pil ve bazı parça ile aparatlar bulundu. Parçalar, incelenmek için polis merkezine götürüldü. Hatun Demir'in de şikayeti ile geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

DİNİ NİKAHLI EŞİ TUTUKLANDI

Hatun Demir'in dini nikahla birlikte yaşayıp ayrıldığı, bomba düzeneğini otomobile yerleştirdiği iddia edilen Kadir Karadağ ile yardım ettiği öne sürülen Şükrü Gül gözaltına alınarak tutuklandı. Kadir Karadağ (45) ile Şükrü Gül (46) hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme" suçlarından 23'er yıla kadar hapis istemiyle 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

SAVCI MÜTALAASINI VERDİ

Tutuklu sanıklar, 2'nci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya tutuklu sanıkların yanı sıra taraf avukatları ve Hatun Demir de katıldı. Duruşmada esas hakkında mütalaasını veren savcı, bomba düzeneğine bağlı misinanın kopmasıyla pil bloku ve teması sağlayacak iletkenin de harekete geçmemesi nedeniyle patlamanın yaşanmadığı olayın teşebbüs aşamasında kaldığı ve bu nedenle sanıkların "bomba koymak suretiyle kasten öldürme suçuna teşebbüs etmek" suçundan cezalandırılmasını talep etti.

"KUMPASA GELDİM"

Savunma yapan tutuklu sanık Kadir Karadağ ise mütalaaya katılmadığını belirterek, "Önceki savunmalarımı tekrar ediyorum. Hatun Demir, bir başka erkekle iletişime geçmiş, ben de onu yakaladım. Buna dair konuşma ve mesaj kayıtlarını sizlere sunacağım. Kumpasa geldim. Beraatimi istiyorum" dedi. Diğer tutuklu sanık Şükrü Gül ise detaylı savunma için süre talep etti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Duruşmada şikayetçi olduğunu söyleyen Hatun Demir de savcının sunduğu mütalaaya karşı bir diyeceği olmadığını belirterek, her 2 sanığın da cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Şükrü Gül Sakarya Karadağ Güncel Haberler

AdminAdmin