YEREL
Giriş Tarihi : 13-09-2023 16:59

Sonbahar Doğa Yürüyüşleri başlıyor

Doğaseverlerin merakla beklediği sonbahar doğa yürüyüşlerinin takvimi açıklandı. 7 farklı parkurla şehrin doğal güzelliklerine yolculuk yapılacağı doğa yürüyüşlerinde ilk buluşma 17 Eylül Pazar günü gerçekleşecek. Her parkurun kayıtlarının ilgili haftanın içerisinde kurumsal web sitesi www.sakarya.bel.tr adresinden alınacak.

Sonbahar Doğa Yürüyüşleri başlıyor

Doğaseverlerin ilgiyle takip ettiği Sonbahar Doğa Yürüyüşleri başlıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Sonbahar Doğa Yürüyüşlerinin ilk parkuru 17 Eylül’de İnönü Ercova parkuru ile gerçekleştirilecek. 7 farklı parkurda düzenlenecek doğa yürüyüşlerinde sonbahar dönemi 5 Kasım Pazar günü Karagöl Çardacık Acelle Parkuru ile sona erecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen doğa yürüyüşleri sonbahar dönemi başlıyor. Yapılan açıklamada, “Doğaseverlerin merakla beklediği sonbahar doğa yürüyüşleri takvimimiz belli oldu. Doğa yürüyüşlerimizde sonbahar takvimimiz 17 Eylül Pazar günü İnönü Ercova parkuru ile başlıyor. Her parkurun kayıtlarının ilgili haftanın içerisinde yapılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal web sitesi www.sakarya.bel.tr adresinden alınacak kayıtlar için sistem 09.00’da açılacak ve risk belgesi doldurulacak” denildi.

Açıklamanın devamında, “Doğa yürüyüşleri için otobüslerimiz Pazar günleri saat 08.30’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan kalkacak. Doğaseverlerin giriş biletlerini yanlarında bulundurması zorunlu olacak. Parkur uzunluğu ve zorluğu açısından 18 yaş altı kişiler ve sağlık problemi olan kişiler yürüyüşlere katılamayacak. İnönü Ercova, Akçay/Nuriosmaniye, Kılıçkaya Orman Gözetleme, Çine Taşı Orman Gözetleme, Keremali Çamlıca Gölü, Turnalık/Çiğdem/Beşoluk Yaylaları ve Karagöl/Çardacık/Acelle parkurlarının olduğu 7 farklı parkurla şehrin doğal güzelliklerini yolculuk yapacağımız doğa yürüyüşlerimize tüm doğaseverleri bekliyoruz” denildi.

İşte Sonbahar Doğa Yürüyüşlerinin takvimi;

17 Eylül Pazar- İnönü Ercova Parkuru (16-18 Km)

24 Eylül Pazar- Akçay/Nuriosmaniye Parkuru (14-16 Km)

1 Ekim Pazar- Kılıçkaya Orman Gözetleme K. Parkuru (12-14 Km)

8 Ekim Pazar- Çine Taşı Orman Gözetleme Parkuru (14-16 Km)

15 Ekim Pazar- Keremali Çamlıca Gölü Parkuru (16-18 Km)

22 Ekim Pazar- Turnalık Y.- Çiğdem Y. -Beşoluk Y. Parkuru (16-18 Km)

5 Kasım Pazar- Karagöl Çardacık Acelle Parkuru (12-14 Km)

AdminAdmin