YEREL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 14:32   Güncelleme : 31-05-2021 14:32

Bin Yataklı Hastanenin ihalesi tamam

Sözcü Yazarı Çiğdem Toker, ilimize yapılacak bin yataklı şehir hastanesinin ihalesinin pazarlık usulüyle 27 Mayıs'ta yapıldığını açıkladı.

Bin Yataklı Hastanenin ihalesi tamam
Sözcü Yazarı Çiğdem Toker, ilimize yapılacak bin yataklı şehir hastanesinin ihalesinin pazarlık usulüyle 27 Mayıs'ta yapıldığını açıkladı.

Toker, pazarlığa 5 firma ve konsorsiyumun davet edildiğini belirterek, en düşük teklifi 1 milyar 248 milyon 61 bin lira Mustafa Ekşi İnşaat +ATR Yapı'dan geldiğini açıkladı:

Toker'in Sözcü Gazetesi'ndeki köşesi şöyle;

Gündem, yine Sedat Peker videosu. Suç örgütü lideri Peker'in son iddiaları, farklı kırılmalara yol açacağa benzer. Ama öne çıkan gündem ne olursa olsun, halka açıklanmayan büyük ölçekli ihale öğrendiğimde, bekletmeden bu köşede paylaşmayı tercih ediyorum..

Bu defa bir değil, iki büyük ihale duyuracağım. Tamamen rastlantısal olarak ihalelerin iki ortak yönü var:

Tarihleri aynı: 27 Mayıs..

İhale usulleri aynı: Kamu İhale Kanunu m.21/b (pazarlık).

“Yeni nesil” şehir hastanesinden başlayalım. Kamu özel işbirliği modelinden vazgeçtikten sonra Sağlık Bakanlığı, ortalama 1.000 yataklı kamu hastanelerini “bütçeden” yapıyor malum. Bu köşenin düzenli okurları, 21/b ile yapılan ve açıklanmayan bu ihaleleri, bilgisine ulaştıkça paylaştığımız biliyor. İki hafta önce duyurduğumuz (ikinci kez yapılan) Denizli Şehir Hastanesi'nin ardından geçen hafta da Sakarya Şehir Hastanesi ihale edildi..Sağlık Bakanlığı'nın Sakarya için planladığı 1.000 yataklı şehir hastanesinin yaklaşık maliyetini paylaşalım önce: 1.628.465.608,73 TL.

Beş şirket/ortaklığı davet edildi. Uygun teklif, Mustafa Ekşi İnşaat +ATR Yapı'dan gelmiş görünüyor. Firmaları ve teklif tutarlarını bilmek hepimizin hakkı Bakalım bu ihalede sözleşme, uygun teklifi verenle imzalanacak mı? Yoksa Antalya, Denizli ihalelerinde olduğu gibi sessiz sedasız bir iptale gidilecek mi?.