GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2022 15:35   Güncelleme : 10-11-2022 15:35

Büyükşehir, yazılım atağı ile akıllı şehir inşasında

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki personele ve hayata geçirilen Yazılım Park Projesi’ne dahil olan üniversite öğrencilerine, yazılım konusunda eğitimler vermeye başladı.

Büyükşehir, yazılım atağı ile akıllı şehir inşasında

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki personele ve hayata geçirilen Yazılım Park Projesi'ne dahil olan üniversite öğrencilerine, yazılım konusunda eğitimler vermeye başladı.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından personele yönelik sürdürülen eğitimlere bir yenisi daha eklendi. Bilgi İşlem Dairesi personelleri ve yerli yazılım teknolojisi hamlesine katkı sunmak için başlatılan Yazılım Park projesine dahil olan üniversite öğrencilerine, yazılım alanında eğitimler verilmeye başladı. Bu eğitimlerden sonuncusu Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Alanında uzman eğitmenler, belediye salonunda öğrenciler ve personeline detaylı bilgiler sunuyor. Programın bu bölümünde personelin ve ilgili alan öğrencilerinin yazılımın önemli bir parçası ‘veri tabanı' sistemlerinde daha yetkin hale getirilmesi hedefleniyor.

AdminAdmin