SPOR
Giriş Tarihi : 30-09-2021 18:05   Güncelleme : 30-09-2021 18:05

Vanspor-Sakaryaspor maçı öncesi flaş yasak kararı!

Sakaryaspor'un haftasonu Van'da karşılayacağı Vansspor maçı öncesi Van Valiliği, Van'da yapılacak gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 15 gün süreyle yasakladı.

Vanspor-Sakaryaspor maçı öncesi flaş yasak kararı!
Sakaryaspor'un haftasonu Van’da karşılayacağı Vansspor maçı öncesi Van Valiliği, Van'da yapılacak gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 15 gün süreyle yasakladı.

Sakaryaspor, 2 Ekim Cumartesi günü saat 15.00'da Vanspor ile sahasında karşılaşacak.Karşılaşma öncesi Van Valiliği'nden flaş yasak kararı geldi. 

Van Valiliği, Van'da yapılacak gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 15 gün süreyle yasakladı.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 “Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek ve bu bağlamda, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla Van ili coğrafi sınırları içerisinde 1 Ekim 2021 tarihinden geçerli 15 Ekim 2021 tarihi de dahil olmak üzere 15 gün süre ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 2911 Sayılı Kanunun 17. Maddesine istinaden yasaklanmıştır. İlimizde düzenlenecek olan basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılmasının, çadır ve stant kurulmasının/açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması, 5442 sayılı İl idaresi Kanununun 11. Maddesinin (a) ve (c) fıkra hükümleri gereğince belirtilen tarihler arasında mülki idare amirinin iznine bağlanmıştır”